Szczepienia Badania laboratoryjne Chirurgia zwierzat Leczenie zwierząt

Opieka całodobowa

Gwarantuję Państwu miłą atmosferę w Gabinecie oraz klarowne objaśnienie dolegliwości Państwa zwierząt. Doradzę, jak o nie dbać, zaproponuję najlepszą dietę i zatroszczę się o ich zdrowie.

Pacjenci Gabinetu to zarówno zwierzęta domowe, jak psy, koty, króliki, świnki morskie, chomiki, czy np. szczury, jak i zwierzęta egzotyczne (węże - sam jestem właścicielem jednego, pająki, żółwie i inne gady i płazy) oraz zwierzęta hodowlane, do których dojeżdżam.

 

Z życia gabinetu

poczekalnia w gabinecie

 

 

Gabinet dysponuje poczekalnią, gdzie Pacjenci w wygodnych warunkach mogą poczekać na swoją kolej.

Mała Figa, za to Wielka Osobowość (!), czeka właśnie na kontrolę. Ostatnie badania pokazały, że nie ma już anemii, ale czujności nigdy dość. Warto to jeszcze skontrolować.

 

 

 

leczenie psow

 

 

Wszędzie dobrze, tylko nie w gabinecie u weterynarza. Głos protestu Figi zostaje rozpoznany jeszcze nim przekroczy próg gabinetu. Odwaga po Stefku Burczymusze. Choć oko w oko z lekarzem wycisza Pacjenta.

 

 

 

 

koniec wizyty

 

 

Nie ma co przedłużać wizyty. Szybki zastrzyk, analiza badań i jeszcze starcza siły na skrócenie paznokci. Pacjent dzielnie znosi manicure. W końcu każda kobieta wiele zniesie dla urody. Po chwili Figa odzyskuje wolność i ogon z powrotem macha na wszystkie strony. Nie tak szybko, bo go zgubisz Figo :-)!

 

 

 

 

leczenie_kotow

 

 

 

Micia – to uosobienie spokoju z kocimi, pięknymi oczami. Dziś przed Micią trudny dzień – zostanie wysterylizowana.

 

 

 


steryzliacja kota

 

 

Najpierw zastrzyk, po którym Micia spokojnie zaśnie i  nie będzie się stresować niepotrzebnie całym zamieszaniem. Obudzi się już po zabiegu.

 

 

 

 

higiena kotów

 

 

Micia śpi – czas na golenie i przygotowanie do zabiegu. Trzeba zadbać o oczy, żeby nie wyschły podczas narkozy. Micia spokojna, można zaczynać.
Zabieg trwa kilkadziesiąt minut. Potem Micia śpi spokojnie, czekając na odbiór swojej Pani. Właścicielka dostaje wytyczne odnośnie diety. Po hormonalnych przebojach trzeba dla zdrowia zadbać o dietę. Za kilka dni kontrola.

 

 

pies u weterynarza

 

 

Fiona – uosobienie spokoju. Patrzy głęboko w oczy i obserwuje w skupieniu, co się dzieje. Skarży się na swędzenie. Trzeba pooglądać skórę, choć brzuch nie jest miejscem, które Fiona zwykła pokazywać obcym.

Żeby niepotrzebnie nie stresować zwierząt, szybkie działanie jest na wagę złota.

 

 

diagnostyka zwierzat jest ważna

 

 

Pewna ręka i spokój – to najlepsze, co można podarować zestresowanym Pacjentom.

Badanie mikroskopowe nie wykazuje anomalii. Zaczynamy od zmiany diety. Psy też mają alergie! Co je Fiona? Po chwili wiadomo. Są pomysły na to, co zmienić w żywieniu.

 

 

 

pies po wizycie

 

 

Jeszcze szczepienie. Nie jest to ulubiony punkt programu, ale Fiona znosi go dzielnie. Za chwilę wolność. I wraca apetyt na psie życie. Aż trzeba się oblizać…

 

 

 

Newsletter